Uudet kouluttajat

Kinda Oy

https://www.luennoitsija.fi/media/reviews/photos/thumbnail/300x300c/ea/22/53/kinda-oy-6-1478613589.jpg
Ilmoittaja: Pauliina Mäkelä     08. marraskuuta 2016    
 
5.0 (3)
1124   4  
  Lisää mediaa
Arvioi kouluttaja
Pauliina Mäkelä, Kinda Oy
Pauliina Mäkelä, Kinda Oy
Pauliina Mäkelä, Kinda Oy
Pauliina Mäkelä, Kinda Oy
Kinda Oy:n viestintäkouluttajana, sparraajana ja valmentajana toimii sosiaalisen median kiltteyden lähettiläs ja vuonna 2009 “Suomen ensimmäinen Twitter-kuningatar” lempinimen Twitter-käyttäjiltä saanut Pauliina Mäkelä. Hän on erikoistunut sosiaalisen median, viestinnän, osaamisen hallinnan, robotiikan, tapahtumajärjestämisen, yhteisömanageroinnin, liveraportoinnin ja mediakasvatuksen alueilla. Hän on kouluttanut ja konsultoinut Kinda Oy:n kautta vuodesta 2010 lähtien ympäri Suomen.

Hän työskenteli IT-alalla 11 vuotta Nokia Networks/Nokia Siemens Networks Oy:n palveluksessa. Viimeisin työnimike oli maailmanlaajuisen kommunikoinnin ja muutoksenhallinnan asiantuntija. Pauliina Mäkelällä on vuodesta 1996 lähtien työkokemusta osaamisen hallinnasta, ketterästä ohjelmistokehityksestä sekä projektityöhön, laatuprosesseihin ja -mittareihin, vianhallintaan ja tekniseen tukeen liittyvistä asiantuntijatehtävistä mm. kouluttajana, agile coachina, perehdyttäjänä, älyverkkopuolen asiakastuki-insinöörinä sekä kansainvälisten kongressien ja tapahtumien järjestäjänä. Hänen CV:nsä ja yli 40 suosittelua sekä yli 6000 taitosuositusta työuraltansa voi käydä katsomassa LinkedIn-palvelussa: http://fi.linkedin.com/in/pauliinamakela. Lisää tietoa Pauliinasta löydät sivuilta http://kinda.fi/pauliina/.

Kuulijoiden arviot

Yleisarvosana 3 arvion perusteella

Yleisarvosana 
 
5.0
Asiantuntijuus 
 
5.0  (3)
Esiintyminen 
 
5.0  (3)
Vuorovaikutus 
 
5.0  (3)
Oletko jo rekisteröitynyt?
Arvioi seuraavia osa-alueita asteikolla 1-5
  • Asiantuntijuus
    Perustuiko esitys tutkittuun tietoon vai omiin kokemuksiin.
  • Esiintyminen
    Oliko esitys kiinnostava ja innostava vai puuduttava tai epäselvä.
  • Vuorovaikutus
    Puhuiko esiintyjä itsekseen vai saiko yleisö osallistua esimerkiksi kysymyksillä.
Arvion lisätiedot
Sanallinen palaute
Kirjoita kuvassa näkyvä turvakoodi laatikkoon
Pauliina Mäkelä piti MiitIT yhdistyksen ICT Ladies verkostolle tapahtumaillan, jonka aikana hän kävi läpi todella huiman määrän SOME:en liittyvää materiaalia. Tästä huolimatta ehdimme myös keskustella ja esittää kysymyksiä, joihin Pauliina asiantuntevasti ja huumorilla vastaili. Verkostomme jäsenet ovat antaneet kiittävää palautetta Pauliinan SOME tapahtumasta ja sille toivottiin myös jatkoa tämän vuoden aikana. Voin suositella Pauliinaa kaikenikäisille kuulijoille, hän osaa ottaa yleisönsä huomioon ja aktivoida myös ne hitaammat ja hiljaisemmat mukaan oppimaan ja oivaltamaan.
Yleisarvosana 
 
5.0
Asiantuntijuus 
 
5.0
Esiintyminen 
 
5.0
Vuorovaikutus 
 
5.0
Arvion antoi: Leena Rinne 06. maaliskuuta 2017
Viimeksi päivitetty: 06. maaliskuuta 2017

SOME-tietoutta tiiviissä paketissa.

Pauliina Mäkelä piti MiitIT yhdistyksen ICT Ladies verkostolle tapahtumaillan, jonka aikana hän kävi läpi todella huiman määrän SOME:en liittyvää materiaalia. Tästä huolimatta ehdimme myös keskustella ja esittää kysymyksiä, joihin Pauliina asiantuntevasti ja huumorilla vastaili. Verkostomme jäsenet ovat antaneet kiittävää palautetta Pauliinan SOME tapahtumasta ja sille toivottiin myös jatkoa tämän vuoden aikana. Voin suositella Pauliinaa kaikenikäisille kuulijoille, hän osaa ottaa yleisönsä huomioon ja aktivoida myös ne hitaammat ja hiljaisemmat mukaan oppimaan ja oivaltamaan.

Arvion lisätiedot

Kouluttajan vastaus

Lämmin kiitos, Leena! Oli innostavaa ja mukavaa osallistua ICT Ladies -verkostonne tapahtumailtaan sekä jakaa sometietoutta. Ollaan yhteyksissä taas sopivan tilaisuuden tullen!

Oliko tämä arvio hyödyllinen? 
Pauliina häikäisee asiantuntemuksellaan ja loistavalla esiintymisellään. Hän ottaa kaikki kuuntelijat mukaan, myös sinne peränurkkaan istumaan menneen yksinäisen. Laaja-alainen some- ja viestintäosaaminen tulee kuulijoiden käyttöön selkeinä kokonaisuuksina ja eteenpäin menevänä polkuna. Innostava esiintyminen kannustaa kuulijoita ottamaan somesta kaikki hyödyt irti! Otan Pauliinan ehdottomasti uudestaankin pitämään some-sparrausta ja suosittelen vahvasti muillekin!
Yleisarvosana 
 
5.0
Asiantuntijuus 
 
5.0
Esiintyminen 
 
5.0
Vuorovaikutus 
 
5.0
Arvion antoi: Saara Paavola 15. marraskuuta 2016

Somen huippuosaaja!

Pauliina häikäisee asiantuntemuksellaan ja loistavalla esiintymisellään. Hän ottaa kaikki kuuntelijat mukaan, myös sinne peränurkkaan istumaan menneen yksinäisen. Laaja-alainen some- ja viestintäosaaminen tulee kuulijoiden käyttöön selkeinä kokonaisuuksina ja eteenpäin menevänä polkuna. Innostava esiintyminen kannustaa kuulijoita ottamaan somesta kaikki hyödyt irti! Otan Pauliinan ehdottomasti uudestaankin pitämään some-sparrausta ja suosittelen vahvasti muillekin!

Kouluttajan vastaus

Kaunis kiitos, Saara! Oli ilo olla tapahtumassanne puhumassa Tampereella. Jatketaan yhteistyötä seuraavan tilaisuuden tullen!

Oliko tämä arvio hyödyllinen? 
Pauliina Mäkelällä on erinomainen kyky tunnistaa asiakkaan tarpeet. Hänen mutkaton tapansa kommunikoida yhdistettynä timantinkovaan asiantuntemukseen tuottavat vaikuttavaa lisäarvoa koulutettaville: ongelmiin löytyy aina ratkaisut ja lisäbonuksena syntyy runsaasti uusia ideoita ja näkökulmia. Suosittelen lämpimästi!
Yleisarvosana 
 
5.0
Asiantuntijuus 
 
5.0
Esiintyminen 
 
5.0
Vuorovaikutus 
 
5.0
Arvion antoi: Minna Isoaho 08. marraskuuta 2016

Huippuosaamista ja huippupalvelua

Pauliina Mäkelällä on erinomainen kyky tunnistaa asiakkaan tarpeet. Hänen mutkaton tapansa kommunikoida yhdistettynä timantinkovaan asiantuntemukseen tuottavat vaikuttavaa lisäarvoa koulutettaville: ongelmiin löytyy aina ratkaisut ja lisäbonuksena syntyy runsaasti uusia ideoita ja näkökulmia. Suosittelen lämpimästi!

Kouluttajan vastaus

Lämmin kiitos, Minna! Kanssasi on aina ilo löytää uusia mahdollisuuksia sekä ideoita uutta!

Oliko tämä arvio hyödyllinen? 
 

Liity joukkoon!

Pidätkö esiintymisestä? Saatko hyvää palautetta koulutuksistasi? Tee palautteestasi julkista!

Luennoitsija.fi palvelu on avoin kaikkien alojen asiantuntijoille. Palveluumme ovat tervetulleita koulutusalan yritykset, yksityisyrittäjät, järjestöjen ja julkishallinnon työntekijät sekä yksityishenkilöt, joilla on kiinnostavaa, hauskaa tai tärkeää sanottavaa.

Rekisteröityessäsi palveluun, edustat aina vain itseäsi tai työnantajaasi. Luennoitsija.fi ei ota provisioita koulutuspyynnöistä ja sinusta kiinnostuneiden tilaajien yhteydenotot tulevat suoraan sinulle.

Palvelun käyttö on ilmaista!

Kirjautuminen

Rekisteröityneet käyttäjät voivat luoda itselleen oman kouluttajasivun.

Palvelun rekisteriseloste (PDF)

Luennoitsija.fi Iloa uuteen kouluvuoteen! https://t.co/WcsSAZRhea palvelun asiantuntijat ovat #koulu'n tukena läpi vuoden!… https://t.co/bg0mr6LL1W
Luennoitsija.fi RT @oajry: #Sivistysakatemia varmistaa, että Suomi pysyy sivistysyhteiskuntana. https://t.co/PguhqnZlpF #SuomiAreena @okmfi @Opetushallitus…
Luennoitsija.fi RT @ViestiRy: Sillä, kenet nostetaan julkisuudessa asiantuntijaksi ja miksi, on suuri merkitys @MariKNiemi #asiantuntijapopulisti https://t…
Luennoitsija.fi RT @HeliAntila: Miksi tutkijan kannattaa aktivoitua T - Suomen Akatemia: https://t.co/JAtQr3ITEC
Luennoitsija.fi RT @Piritta: Some-käyttäjät kanavittain Suomessa 03/17. Kokosin tiedon eilisestä keskustelusta ja eri lähteistä. #viestintä #somefi #somema…
Luennoitsija.fi RT @PauliinaLampela: @MaaretK Kiitos hyvästä puheenvuorosta #nuori2017 tapahtumassa! ❤ @hsfi
Luennoitsija.fi RT @IKilponen: Kiitos @MVMerilainen hienosta ja ajatuksia herättävästä luennosta! #nuori2017
Luennoitsija.fi Pidätkö Maaret Kallion (@MaaretK) esityksestä Nuoren inhimillinen kohtaaminen? Arvioi esitys osoitteessa: https://t.co/Ddw9cjaqHe #nuori2017
Luennoitsija.fi Mitä pidit Mikko Meriläisen (@MVMerilainen ) #pelikasvatus luennosta? Arvioi esitys osoitteessa: https://t.co/uMDvgioY4P #nuori2017 #luento
Luennoitsija.fi Toiminimi Hanna Hiltunen liittyi joukkoomme! #asiantuntijuus #koulutus https://t.co/YPPH2RjOt5